ГоловнаПРО У ДСНССтруктура УправлінняОперативно – координаційний центрОперативно-координаційний центр
 Версія для друку

Оперативно-координаційний центр Управління ДСНС України у Закарпатській області є провідним підрозділом забезпечення діяльності Управління ДСНС України в Закарпатській області у сфері оперативного реагування на надзвичайні ситуації і підпорядковується начальнику Управління та безпосередньо - заступнику начальника Управління  з  реагування на надзвичайні ситуації.

Прокопик полковник.jpg

Начальник Центру

 Прокопик Володимир Йосипович

 

 + 38 (0312) 61-72-99

[email protected]

 

 

Основні завдання ОКЦ.

Постійний збір, обробка та узагальнення оперативної інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій (подій) різного характеру,   яка надходить від підпорядкованих підрозділів області та служб взаємодії,  оцінка оперативної обстановки та своєчасне реагування на її зміни.

Підтримка постійного зв'язку з гарнізонами пожежно-рятувальних сил та іншими службами взаємодії.

Контроль за готовністю пожежно-рятувальних підрозділів до дій за призначенням, організацією несення служби особовим складом, дотримання внутрішнього порядку, утримання в працездатному стані пожежної, аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки та обладнання, джерел протипожежного водопостачання.

Облік сил  та засобів  аварійно-рятувальних  служб,  підрозділів  і формувань, призначених для ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, незалежно   від   їх  належності   та   підпорядкування,   визначення  порядку  їх залучення та взаємодії під час реагування на надзвичайні ситуації.

Організація, у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (подій), оперативного та узгодженого реагування органів управління, сил і засобів з метою запобігання загибелі людей та зменшення матеріальних втрат, локалізації та ліквідації небезпечних проявів надзвичайних ситуацій, пожеж, подій та їх окремих наслідків.

Своєчасне інформування про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації (події) керівництва УДСНС України у Закарпатській області, оперативно-чергової служби ДСНС України та служб взаємодії, які залучаються при тих чи інших надзвичайних ситуаціях (подіях).

Здійснення оперативного управління силами та засобами гарнізонів області під час ліквідації пожеж та небезпечних проявів аварій, катастроф та стихійного лиха.

Залучення   відповідно   до   спільних   наказів,   розпоряджень,   планів реагування на надзвичайні ситуації та координація дій аварійно - рятувальних сил центральних і місцевих органів виконавчої влади при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.

Забезпечення інформаційної взаємодії з питань надзвичайних ситуацій органів   виконавчої   влади   всіх   рівнів   відповідно   до   Регламенту   взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади в межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій на регіональному рівні.

Здійснення оперативного контролю за несенням служби в підрозділах Закарпатської області та готовністю їх до ліквідації надзвичайних ситуацій (подій). Оповіщення та збір особового складу Управління за сигналами оповіщення.

Контроль   відпрацювання   і   своєчасного   коригування   службової документації, планів залучення сил та засобів.

При одержанні сигналів ЦЗ і введенні в дію оперативних планів діяти згідно з окремими інструкціями.

Забезпечення виконання заходів Управління щодо організації зв'язку при реагуванні   на надзвичайні   ситуації   відповідно до класифікатора в місцях їх виникнення або загрози.

Реалізація практичних питань з організації та здійснення оповіщення і зв'язку.

Організація підготовки фахівців зв'язку Управління.

Збір, вивчення   та   аналіз   даних   про   стан   системи   зв'язку   та оповіщення.

Підготовка необхідних розрахунків та пропозицій для прийняття рішення начальником Управління щодо організації зв'язку та оповіщення.

Планування та організація усіх видів зв'язку.

Розробка розпорядження по зв'язку та своєчасного доведення його до відома структурних підрозділів Управління.

Розробка оперативних, розпорядчих та плануючих документів Управління з питань зв'язку та оповіщення, участь у розробці інших плануючих документів Управління стосовно зв'язку та оповіщення   та   за   своєчасне   їх   доведення   до   структурних   підрозділів Управління;

Складання перспективних планів вдосконалення та розвитку системи зв'язку та   оповіщення   Управління   і   його   структурних підрозділів;

Планування та впровадження заходів з технічного захисту інформації з обмеженим доступом в структурі Управління.

Аналіз стану системи радіозв'язку з метою розробки заходів щодо підвищення розвідзахищеності та їх сталої роботи.

Розробка    заходів    щодо    захисту    системи    радіозв'язку    від радіоперешкод та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів управління.

Планування, організація та керівництво технічним забезпеченням засобів зв'язку і оповіщення пунктів зв'язку Управління та підпорядкованих йому підрозділів.

Взаємодія з підрозділом з питань цивільного захисту Закарпатської ОДА щодо організації і виконання заходів оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Участь у комплексних перевірках та навчаннях ЦЗ області.

Участь в   дослідних   та   проектно-технічних   роботах   в   області автоматизації функцій управління підрозділами Управління.

Участь в   розробці,   впровадженні   та   забезпеченні   надійного функціонування, подальшого   розвитку   і   удосконалення    автоматизованої системи зв'язку і оперативного управління підпорядкованими підрозділами Управління.

Участь у  використанні  типових рішень  та  пакетів  прикладних програм, розроблених в інших організаціях та своїми силами.

Участь    у    підтримці     в     належному     працездатному    стані автоматизованої системи зв'язку Управління.

    Твіт