ГоловнаДовідка за добу16 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 16 липня 2021 року.

Опубліковано: 16.07.2021, 12:35

Підрозділами Головного управління ДСНС України у Закарпатській області впродовж чергової доби для проведення заходів з попередження надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів здійснено 42 виїзди, з яких один - хибний.

Щодо обстановки з пожежами

 

 усього

Загинуло осіб

Постраждало осіб

Врятовано осіб

Усього

з них дітей

усього

з них дітей

усього

з них дітей

Впродовж зазначеного періоду

9

 -

  -

 -

  -

 -

  -

Впродовж

2021 року

1299

28

  -

14

1

18

  -

15.07.2021 о 09:37 - загорання сухої трави на відкритій території за адресою: Ужгородський район, Чопська ТГ, с. Соломоново. Пожежею знищено суху траву на площі 0,5 Га. Причина й збитки встановлюються. На гасіння залучалась одна одиниця техніки 6-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Чоп.

15.07.2021 о 13:17 - загорання сміття на відкритій території за адресою: м. Тячів, вул. Армійська. Пожежею знищено сміття на площі 0,05 Га. Причина та збитки встановлюються. На гасіння залучалась одна одиниця техніки 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів.

15.07.2021 о 14:00 - загорання сухої трави на відкритій території за адресою: Ужгородський район, Холмківська ТГ, с. Концово. Пожежею знищено суху траву на площі 1,9 Га та пшеницю на корені на площі 0,1 Га. Причина й збитки встановлюються. На гасіння залучалась одна одиниця техніки 3-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Ужгород.

15.07.2021 о 16:41 - загорання сухої трави на відкритій території за адресою: Берегівський район, Батівська ТГ, с. Свобода, вул. Прикордонна. Пожежею знищено суху траву на площі 1,5 Га та пшеницю на корені на площі 0,2 Га. Причина й збитки встановлюються. На гасіння залучались дві одиниці техніки від державного пожежно-рятувального поста с. В.Добронь та 17-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Берегово.

15.07.2021 о 17:32 - загорання сухої трави на відкритій території за адресою: м Виноградів, вул. Лермонтова. Пожежею знищено суху траву на площі 0,05 Га. Причина та збитки встановлюються. На гасіння залучалась одна одиниця техніки 18-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Виноградів.

15.07.2021 о 22:15 - пожежа в будівлі бази відпочинку за адресою: Тячівський район, Солотвинська ТГ, с. Біла Церква, вул. Грушевського. Пожежею знищенІ: перекриття, покрівля та другий поверх готелю на площі 150 кв. м, а також покрівля та перекриття господарського приміщення на площі 100 кв. м. Окрім цього пошкоджено стіни готелю та господарського приміщення. Причина та збитки встановлюються. На гасіння залучались: чотири одиниці техніки від державного пожежно-рятувального поста смт Великий Бичків, 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячі та місцевих пожежних команд смт Солотвино та с. Верхнє Водяне.

15.07.2021 о 23:10 - пожежа в житловому будинку за адресою: Мукачівський район, с.Великі Лучки, вул. Шевченка. Вогнем пошкоджено крівлю на площі 3 м2. Причина та збитки встановлюються. На гасіння залучалась одна одиниця техніки 9-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Мукачево.

16.07.2021 о 00:23 - загорання надвірної споруди (навіс із сіном) за адресою: Хустський район, Іршавська ТГ, с. Локіть. Пожежею знищено надвірну споруду площею 70 м2 та 5 т сіна. Причина й збитки встановлюються. На гасіння залучались дві одиниці техніки 15-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Іршава.

16.07.2021 о 01:20 - пожежа в житловому будинку за адресою: Ужгородський район, Сюртівська ТГ, с. Тийглаш, вул. Сент Іштвана. Пожежею пошкоджено крівлю та перекриття на площі 30 м2. Причина та збитки встановлюються. На гасіння залучались дві одиниці техніки від 6-ї (м. Чоп) та 3-ї (м. Ужгород) державних пожежно-рятувальних частин.

 

Аналіз пожеж сухотрав’я та сміття на відкритій території

З початку 2021 року (станом на 20:00 15 липня) підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпатської області в екосистемах краю ліквідували 619 пожеж. Загальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття становить 578,97 га.

 

Некласифіковані надзвичайні події  

15.07.2021 о 18:00 до ДСНС Закарпаття повідомили про виявлення ВНП (попередньо мінометна міна часів Другої світової війни), за адресою: Рахівський район, смт Ясіня, вул. Степана Бандери (русло річки Лазещина). Вилучення та знищення  ВНП групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення заплановано на 16.07.2021.

15.07.2021 о 19:18 до ДСНС Закарпаття  надійшло повідомлення про те, що підчас купання в місцевому ставку, за адресою: Тячівський район смт Солотвино потонув місцевий житель, 1974 р.н. О 19:36 його тіло вилучено з водойми та передано працівникам екстреної медичної допомоги. Для вилучення тіла із води залучалось відділення місцевої пожежної команди смт Солотвино.

 

15.07.2021 Негода, яка пронеслася в ніч з 15 на 16 липня територією Закарпатської області, наробила чимало біди: на проїжджі частини попадали дерева, були підтоплення житлових будинків та  пошкодження покрівель споруд, а також відключення від електропостачання населених пунктів.

Так, станом на 06:00 16.07.2021 зареєстровано 19 випадків падіння дерев на проїжджі частини.

Найбільший деревопад стався в м. Берегово (2 випадки)  та  на території сіл Онок, Батьово (4), Дунковиця, Кідьош  та селищ Королево і Вилок Берегівського району - усього 11 повалених дерев. Також через негоду попадали дерева і в Ужгородському (села Оноківці, Чомонин (3), Хустському (села Горінчово та Білки), Тячівському (смт. Усть-Чорна) районах  та м. Свалява.

Для ліквідації наслідків залучались відділення 1-го, 3-го та 4-го державних пожежно-рятувальних загонів.

Також інтенсивні опади  в м. Мукачево призвели до підтоплення двох житлових будинків. Для відкачування води залучались відділення  9-ї та 10-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Мукачево. Відкачано 15 куб. м води.

Відключено від електропостачання 11 населених пунктів повністю та 19 частково, а саме: Рахівський район: с.Кобилецька Поляна; Мукачівський район: села Ялове, . Задільське, Чопівці, Страбичово, Н.Давидково, Ракошино (частково), Жнятино (частково), Н.Ворота (частково); Берегівський район: с. Карачин, с. Притисянське, с. Братово (частково), с. В.Паладь (частково) , с. Шаланки (частково) , с. В.Комяти (частково), с.Фанчиково (частково) , с. Сасово (частково) , с. Бобове (частково) , с. Петрово (частково) , с. Н.Село (частково) , м. Виноградів (частково) , с. Батьово (частково); Хустський район: с. Мідяниця, с. Собатин, с. Крайниково, с. Сільце (частково), с. Камя'нське (частково), с. Золотарьово (частково), с. Сокирниця (частково), с. Крайниково (частково).

Шквалистим поривом вітру було пошкоджено покрівлю на 35 будівлях на території Берегівського району. Так, у с. Батьово - 12 житлових будинків та 2 будівлі ферми, а на території с. Дунковиця - 20 житлових будинків та 1 будівля амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В даних населених пунктах працюють спеціальні комісії, які проводять подворовий обхід. Масштаби завданої шкоди уточнюються.

На місцях працюють підрозділи ДСНС області.

Надзвичайні ситуації, події та пожежі, на яких продовжувались заходи з ліквідації

15.07.2021 у населених пунктах Рахівського району продовжувалися роботи з ліквідації наслідків негоди.

Так, в смт Ясіня очищено від сміття 30 м русла р. Стебний, а на вул. Стебний проводилася робота по розчистці дворогосподарств  від сміття та намулу: вивезено 2 куб м непотребу та розкряжовано 3 куб. м деревини. Також відновлено 200 м дороги.

Водолазно-рятувальним відділенням Аварійно-рятувального загону спецпризначення  проводилися пошуки 65-річного жителя смт Ясіня. Він зник 10 липня, коли в руслі р. Стебний почала стрімко підніматися вода. Обстежено 48 кілометрів русла річки Тиса (від смт Тересва Тячівського району до м. Хуст), вищевказаного громадянина не знайдено. На 16 липня заплановано залучення кінологічної служби ГУНП.

Усього від підрозділів Головного управління ДСНС області працювало 11 рятувальників та дві одиниці техніки. Також над ліквідацією наслідків негоди працювали фахівці лісового та мисливського господарства, військовослужбовці Національної гвардії, дорожники та місцеве населення.

Роботи продовжуються.

 

Стан загиблих на водних об’єктах

Станом на 06:00 16 липня на території Закарпатської області зареєстровано 24 випадки загибелі людей на воді, за аналогічний період минулого року – 17 випадків (у 2020 році на водних об’єктах області загинуло 33 людини).

 

Виявлені та знищені ВНП

З початку 2021 року (станом на 16 липня) група піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Закарпатській області 75 разів залучалася на вилучення та знищення ВНП, а саме:

артилерійські снаряди  -38 од.

мінометні міни -115 од.

авіабомби -3 од.

інженерні боєприпаси (протитанкові та протипіхотні міни)  -1 од.

гранати   -211 од.

набої   -195 од.

інші  -од.

усього   -565 одиниць ВНП.

 

Робота гірської пошуково-рятувальної частини

Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Закарпатській області з початку року на аварійно  та пошуково-рятувальні роботи здійснено 291 виїзд та вихід в гори, в ході яких врятовано 267 осіб, з яких 208 громадянам було надано невідкладну долікарську допомогу. Також 2417 туристичним групам (загальною чисельністю 19418 осіб) отримали консультації, зареєстровані, або супроводжені туристичними маршрутами.

 

Погодні умови

За повідомленням Закарпатського центру з гідрометеорології на території області 16 липня очікується: хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, грози, вночі місцями сильні зливи, в окремих пунктах град. Вранці подекуди туман. Вітер північно-східний 5-10, під час гроз пориви 19-24 м/с. Температура повітря вночі 14-19° тепла, вдень 26-31°, в горах місцями 20-23° тепла.

По м. Ужгород: мінлива хмарність, вночі значний дощ, гроза, вдень без істотних опадів. Вітер північно-східний 5-10, під час грози пориви 19-24 м/с. Температура повітря вночі 17-19°, вдень 28-30° тепла.

 

ГУ ДСНС України у Закарпатській області


   
Довідка за добу
24 Вересня09:40 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 24 вересня 2021 року.
23 Вересня08:57 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 23 вересня 2021 року.
22 Вересня09:49 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 22 вересня 2021 року.
21 Вересня08:51 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 21 вересня 2021 року.
20 Вересня09:04 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 20 вересня 2021 року.
17 Вересня09:15 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 17 вересня 2021 року.
16 Вересня09:24 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 16 вересня 2021 року
15 Вересня10:34 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 15 вересня 2021 року.
14 Вересня08:37 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 14 вересня 2021 року
13 Вересня10:55 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 13 вересня 2021 року.
10 Вересня09:19 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 10 вересня 2021 року.
9 Вересня09:50 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 9 вересня 2021 року.
8 Вересня09:42 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 8 вересня 2021 року.
7 Вересня10:15 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 7 вересня 2021 року.
6 Вересня09:20 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Закарпатської області станом на 7:00 6 вересня 2021 року.
Довідка за добу