ГоловнаОстанні новини2 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

м. Ужгород: психологи ДСНС області провели просвітницьку акцію серед учнівської молоді

Опубліковано: 02.12.2017, 15:46

Психологи Управління ДСНС України у Закарпатській області продовжують проводити просвітницькі заходи серед підростаючого покоління краю.

Цього разу вони навідалися 02 грудня до вихованців Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що в Ужгороді, де навчали присутніх безпечному ставленню до життя. Даний тренінг проходив під гаслом: "Вогонь - друг чи ворог?"

Спочатку психолог відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності У ДСНС України у Закарпатській області Наталія Ісайчик пояснила присутнім, що вогонь може бути корисним і небезпечним, детально зупинилася на понятті "пожежа", на причинах її виникнення та наслідках до яких вона може призвести. Особлива увага зверталася на психологічних та фізіологічних реакціях дітей на стрес під час та після надзвичайних подій. Далі від теорії перейшли до практики.

Вихованці навчального закладу розділилися на команди й в ігровій формі почали засвоювати отриману інформацію про небезпечні забавки із сірниками, запальничками та іншими небезпечними предметами. Також наголошувалося на небезпеках, які несуть у собі електричні чи газові прилади при неправильному їх використанні та наслідках до яких призводить порушення правил особистої безпеки. Йшлося й про те, як правильно звертатися за допомогою до екстрених служб. А щоб зацікавленість дітей була ще більшою, то гості принеси із собою різні тематичні плакати, буклети, наліпки.

Неабиякий інтерес у присутніх викликала імітація різних психологічних та фізіологічних реакцій на стрес під час та після умовної пожежі, яку діти разом із психологами демонстрували в ході інтерактивної гри.

"Такі профілактичні заняття покликані розвивати у підростаючого покоління спостережливість, сміливість, винахідливість навички індивідуальної, колективної та групової роботи; вміння використовувати отримані знання в повсякденному житті, здатність орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; спонукати до вироблення осмисленої особистісної позиції щодо виконання правил пожежної безпеки. У кінцевому результаті такі заходи виховують у дітей відповідальність, обережність, вміння робити висновки та бути небайдужими до чужого горя", - зазначила, підсумовуючи результати заходу, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення У ДСНС України у Закарпатській області  Наталія Гаряча.

Ця просвітницька акція сподобалася не лише юннатам. Схвалюють такі заходи й освітяни, адже безпосереднє спілкування їхніх вихованців із рятувальниками краще за будь-які розповіді чи книги та переконує дітей, що правил безпеки життєдіяльності дотримуватися зовсім неважко, а користь від них надзвичайно велика.

«Сьогодні рятувальники провели вагомий з точки зору дитячої безпеки урок, який покликаний виробити в учнів різних вікових категорій навички поведінки під час виникнення пожеж чи інших непередбачуваних подій. Адже головне при будь-яких ситуаціях не панікувати, а якнайшвидше зорієнтуватися у можливій небезпеці для себе та оточуючих, правильно евакуюватися, допомогти ближньому та викликати необхідні служби екстреної допомоги»,- зазначає директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич.

Після закінчення заходу діти не поспішали покидати клас і ще довго задавали питання працівникам ДСНС. Це стало підтвердженням того, що тренінг виявився напрочуд пізнавальним та яскравим. На завершення всі із задоволенням сфотографувалися на згадку.

У ДСНС України у Закарпатській області

ФОТОАЛЬБОМ 

DSCN1659.JPGDSCN1716.JPG

DSCN1671.JPGDSCN1666.JPG

DSCN1712.JPGDSCN1782.JPG

DSCN1737.JPGDSCN1679.JPG


   
Останні новини
15 Грудня16:08 Гірські рятувальники проводять планові навчання щодо порятунку туристів у зимових Карпатах
15 Грудня13:40 Увага! Погіршення погодних умов
15 Грудня13:37 Увага! Попередження про підйом рівнів води на річках
15 Грудня11:43 м. Ужгород: підростаючому поколінню розповіли про ліквідаторів аварії на ЧАЕС
15 Грудня10:40 Звернення Голови ДСНС України до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня14:48 Мукачівські рятувальники навчали громадян як уникнути пожеж
14 Грудня13:46 Рятувальники ДСНС Закарпаття навчали освітян наданню першої психологічної допомоги постраждалим дітям
14 Грудня12:10 Керівництво Управління ДСНС України у Закарпатській області вшанувало ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня11:26 Іршавський район: органи місцевого самоврядування дбають про покращення побутових умов для рятувальників.
14 Грудня10:43 Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!
14 Грудня09:24 Увага! Значна лавинна небезпека
14 Грудня09:18 Увага! Підвищення рівнів води у річках
13 Грудня17:48 Закарпатські рятувальники продовжують наполегливо навчати населення правилам пожежної безпеки
13 Грудня16:48 Ужгородські рятувальники отримали в подарунок від чеських колег пожежний автомобіль (ВІДЕО)
13 Грудня13:16 І дорослих і малих рятувальники навчали «зимовим» правилам пожежної безпеки
Останні новини