ГоловнаОстанні новини2 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

м. Ужгород: психологи ДСНС області провели просвітницьку акцію серед учнівської молоді

Опубліковано: 02.12.2017, 15:46

Психологи Управління ДСНС України у Закарпатській області продовжують проводити просвітницькі заходи серед підростаючого покоління краю.

Цього разу вони навідалися 02 грудня до вихованців Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що в Ужгороді, де навчали присутніх безпечному ставленню до життя. Даний тренінг проходив під гаслом: "Вогонь - друг чи ворог?"

Спочатку психолог відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності У ДСНС України у Закарпатській області Наталія Ісайчик пояснила присутнім, що вогонь може бути корисним і небезпечним, детально зупинилася на понятті "пожежа", на причинах її виникнення та наслідках до яких вона може призвести. Особлива увага зверталася на психологічних та фізіологічних реакціях дітей на стрес під час та після надзвичайних подій. Далі від теорії перейшли до практики.

Вихованці навчального закладу розділилися на команди й в ігровій формі почали засвоювати отриману інформацію про небезпечні забавки із сірниками, запальничками та іншими небезпечними предметами. Також наголошувалося на небезпеках, які несуть у собі електричні чи газові прилади при неправильному їх використанні та наслідках до яких призводить порушення правил особистої безпеки. Йшлося й про те, як правильно звертатися за допомогою до екстрених служб. А щоб зацікавленість дітей була ще більшою, то гості принеси із собою різні тематичні плакати, буклети, наліпки.

Неабиякий інтерес у присутніх викликала імітація різних психологічних та фізіологічних реакцій на стрес під час та після умовної пожежі, яку діти разом із психологами демонстрували в ході інтерактивної гри.

"Такі профілактичні заняття покликані розвивати у підростаючого покоління спостережливість, сміливість, винахідливість навички індивідуальної, колективної та групової роботи; вміння використовувати отримані знання в повсякденному житті, здатність орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; спонукати до вироблення осмисленої особистісної позиції щодо виконання правил пожежної безпеки. У кінцевому результаті такі заходи виховують у дітей відповідальність, обережність, вміння робити висновки та бути небайдужими до чужого горя", - зазначила, підсумовуючи результати заходу, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення У ДСНС України у Закарпатській області  Наталія Гаряча.

Ця просвітницька акція сподобалася не лише юннатам. Схвалюють такі заходи й освітяни, адже безпосереднє спілкування їхніх вихованців із рятувальниками краще за будь-які розповіді чи книги та переконує дітей, що правил безпеки життєдіяльності дотримуватися зовсім неважко, а користь від них надзвичайно велика.

«Сьогодні рятувальники провели вагомий з точки зору дитячої безпеки урок, який покликаний виробити в учнів різних вікових категорій навички поведінки під час виникнення пожеж чи інших непередбачуваних подій. Адже головне при будь-яких ситуаціях не панікувати, а якнайшвидше зорієнтуватися у можливій небезпеці для себе та оточуючих, правильно евакуюватися, допомогти ближньому та викликати необхідні служби екстреної допомоги»,- зазначає директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич.

Після закінчення заходу діти не поспішали покидати клас і ще довго задавали питання працівникам ДСНС. Це стало підтвердженням того, що тренінг виявився напрочуд пізнавальним та яскравим. На завершення всі із задоволенням сфотографувалися на згадку.

У ДСНС України у Закарпатській області

ФОТОАЛЬБОМ 

DSCN1659.JPGDSCN1716.JPG

DSCN1671.JPGDSCN1666.JPG

DSCN1712.JPGDSCN1782.JPG

DSCN1737.JPGDSCN1679.JPG


   
Останні новини
19 Жовтня15:41 На старті - зима! Закарпатські рятувальники готуються до гірськолижного сезону
19 Жовтня13:17 Більше про ґендерну рівність тепер знають і закарпатські рятувальники
18 Жовтня15:25 Ужгородські рятувальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання житлового сектора с. Тисаагтелек
16 Жовтня10:32 Вітаємо з днем народження!
16 Жовтня08:27 Грибна пора – безпека на «тихому» полюванні
14 Жовтня11:20 Закарпатські рятувальники взяли участь в урочистостях з нагоди святкування Дня захисника України
14 Жовтня09:49 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України.
14 Жовтня08:00 Привітання начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області з Днем захисника України
12 Жовтня10:56 Урочисті заходи з нагоди Дня захисника України провели рятувальники Закарпаття (+відео)
10 Жовтня15:53 Мешканці сіл Довге та Бобовище дізнались від рятувальників як запобігати пожежам
10 Жовтня15:35 Іршавські рятувальники провели для школярів села Довге акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»
10 Жовтня14:24 Увага, туман!
10 Жовтня13:54 Хустські рятувальники отримали від польських колег нове обладнання для порятунку людей
10 Жовтня09:00 Увага! Телефони Гарячої лінії на базі Ічнянської райдержадміністрації
9 Жовтня14:49 Ужгородські рятувальники навчали громадян як уникнути пожеж
Останні новини