ГоловнаОстанні новини2 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

м. Ужгород: психологи ДСНС області провели просвітницьку акцію серед учнівської молоді

Опубліковано: 02.12.2017, 15:46

Психологи Управління ДСНС України у Закарпатській області продовжують проводити просвітницькі заходи серед підростаючого покоління краю.

Цього разу вони навідалися 02 грудня до вихованців Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що в Ужгороді, де навчали присутніх безпечному ставленню до життя. Даний тренінг проходив під гаслом: "Вогонь - друг чи ворог?"

Спочатку психолог відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності У ДСНС України у Закарпатській області Наталія Ісайчик пояснила присутнім, що вогонь може бути корисним і небезпечним, детально зупинилася на понятті "пожежа", на причинах її виникнення та наслідках до яких вона може призвести. Особлива увага зверталася на психологічних та фізіологічних реакціях дітей на стрес під час та після надзвичайних подій. Далі від теорії перейшли до практики.

Вихованці навчального закладу розділилися на команди й в ігровій формі почали засвоювати отриману інформацію про небезпечні забавки із сірниками, запальничками та іншими небезпечними предметами. Також наголошувалося на небезпеках, які несуть у собі електричні чи газові прилади при неправильному їх використанні та наслідках до яких призводить порушення правил особистої безпеки. Йшлося й про те, як правильно звертатися за допомогою до екстрених служб. А щоб зацікавленість дітей була ще більшою, то гості принеси із собою різні тематичні плакати, буклети, наліпки.

Неабиякий інтерес у присутніх викликала імітація різних психологічних та фізіологічних реакцій на стрес під час та після умовної пожежі, яку діти разом із психологами демонстрували в ході інтерактивної гри.

"Такі профілактичні заняття покликані розвивати у підростаючого покоління спостережливість, сміливість, винахідливість навички індивідуальної, колективної та групової роботи; вміння використовувати отримані знання в повсякденному житті, здатність орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; спонукати до вироблення осмисленої особистісної позиції щодо виконання правил пожежної безпеки. У кінцевому результаті такі заходи виховують у дітей відповідальність, обережність, вміння робити висновки та бути небайдужими до чужого горя", - зазначила, підсумовуючи результати заходу, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення У ДСНС України у Закарпатській області  Наталія Гаряча.

Ця просвітницька акція сподобалася не лише юннатам. Схвалюють такі заходи й освітяни, адже безпосереднє спілкування їхніх вихованців із рятувальниками краще за будь-які розповіді чи книги та переконує дітей, що правил безпеки життєдіяльності дотримуватися зовсім неважко, а користь від них надзвичайно велика.

«Сьогодні рятувальники провели вагомий з точки зору дитячої безпеки урок, який покликаний виробити в учнів різних вікових категорій навички поведінки під час виникнення пожеж чи інших непередбачуваних подій. Адже головне при будь-яких ситуаціях не панікувати, а якнайшвидше зорієнтуватися у можливій небезпеці для себе та оточуючих, правильно евакуюватися, допомогти ближньому та викликати необхідні служби екстреної допомоги»,- зазначає директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич.

Після закінчення заходу діти не поспішали покидати клас і ще довго задавали питання працівникам ДСНС. Це стало підтвердженням того, що тренінг виявився напрочуд пізнавальним та яскравим. На завершення всі із задоволенням сфотографувалися на згадку.

У ДСНС України у Закарпатській області

ФОТОАЛЬБОМ 

DSCN1659.JPGDSCN1716.JPG

DSCN1671.JPGDSCN1666.JPG

DSCN1712.JPGDSCN1782.JPG

DSCN1737.JPGDSCN1679.JPG


   
Останні новини
19 Липня14:52 Із професією рятувальника вихованців дитячих таборів ознайомлювали закарпатські надзвичайники
19 Липня13:46 Увага! На Закарпатті прогнозують сильні опади
19 Липня09:14 м. Ужгород: вогнеборці визначали кращого начальника караулу
18 Липня15:18 У двох районах Закарпаття рятувальники провели роз’яснювальну роботу серед населення
18 Липня14:38 м. Ужгород: рятувальники створювали власний шлях до успіху та поставленої мети
17 Липня16:35 Як не стати жертвами вогню, жителям Міжгір’я розповіли рятувальники
16 Липня18:12 Підбито підсумки контрольної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення Закарпатської області (ФОТО, ВІДЕО)
16 Липня16:45 м. Ужгород: яка природа наших емоцій, як з ними впоратися і направити в правильне русло, дізнались рятувальники Закарпаття
16 Липня12:45 Увага! На Закарпатті прогнозують сильні опади
15 Липня18:19 Увага! На Закарпатті прогнозують сильні опади
15 Липня15:35 Рахівські вогнеборці отримали від чеських колег 12 пожежних касок
13 Липня15:58 м. Ужгород: триває комплексна перевірка заходів державної політики у сфері цивільного захисту
13 Липня11:03 На Закарпатті перебуває делегація рятувальників з Чеської Республіки
12 Липня17:22 м. Свалява: комісія ДСНС перевіряла готовність служб життєзабезпечення до ліквідації НС техногенного характеру
12 Липня14:24 Міжгірські рятувальники вчили медиків району пожежної безпеки
Останні новини